Najlepsze praktyki i nowoczesne technologie

Najwyższy poziom bezpieczeństwa aplikacji SCADA

Nasi programiści śledzą na bieżąco nowe technologie, ich rozwój oraz możliwości, jakie mogą zaoferować. Przy budowie systemu, jak również przy jego późniejszej optymalizacji, użyte zostały sprawdzone mechanizmy i uznane standardy IT.

0 +
Ekranów
0 +
Źródeł danych
0 K+
Urządzeń
0 K+
Tagów

Zdalny i w pełni bezpieczny dostęp do systemu

Dzięki implementacji HTTPS, SSL i innych mechanizmów szyfrowania danych, komunikacja sieciowa jest w pełni zabezpieczona. Zdalny dostęp do zasobów pozwala monitorować i kontrolować proces z dowolnego miejsca, zachowując pełną kontrolę nad danymi.

Kontrola dostępu

Dostęp do konta Użytkownika możliwy jest z sieci Internet, dlatego projektując DataPortal położyliśmy nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa kont i posiadanych danych.

Kopie zapasowe

Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy w pełni zautomatyzowane funkcje tworzenia kopii zapasowych danych i ich odzyskiwania po ewentualnej awarii, które umożliwiają łatwą ochronę gromadzonych danych oraz zarządzanie nimi.

Transmisja danych

Dane z modułów telemetrycznych MT i lokalizacyjnych ML mogą być przekazywane do systemu DataPortal z wykorzystaniem różnych dostawców usług (prywatny APN) i mediów transmisyjnych (sieć GSM, Ethernet).

Zabezpieczenia

Wdrożyliśmy szereg wewnętrznych funkcji i mechanizmów, aby zapewnić maksymalną stabilność i niezawodność działania systemu DataPortal, eliminując przestoje w jego działaniu.

cloud.png
Hosting danych

System DataPortal jest również przystosowany do realizacji zadań, w których zachodzi potrzeba jedynie zbierania danych pomiarowych, a wśród wymagań nie występuje konieczność budowania ekranów synoptycznych. Być może wystarczający będzie podgląd wartości gromadzonych w formie tabeli. Zabrane dane można udostępniać w postaci plików rozdzielonych przecinkami (CSV). Hosting danych mamy gotowy!

blogging.png
DataPortal jako brama do danych dla innych systemów i aplikacji

DataPortal to nie tylko platforma do gromadzenia, przetwarzania i wizualizacji danych pomiarowych. Umożliwia także komunikację z zewnętrznymi systemami, również w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem standardów, takich jak: OPC UA, MQTT, FTP, CSV, XML.

settings.png
Zapewniamy bezpłatne aktualizacje

Nowe funkcjonalności dodawane są kilka razy w roku. Masz gwarancję, że Twój system jest aktualny i możesz korzystać ze wszystkich dostępnych w nim funkcji bez ograniczeń i dodatkowych inwestycji.

presentation.png
Stabilność i niezawodność systemu

Na bieżąco monitorujemy poszczególne komponenty platformy. Czynności te pozwalają wyeliminować ryzyko utraty danych w systemie, zapewniając jednocześnie szybkie przywrócenie sprawności do stanu sprzed awarii. Kluczem do sukcesu jest wykorzystanie sprawdzonych dostawców i oferowanych usług renomowanych firm

Konta i użytkownicy

Konta reprezentują klientów firmowych i w ramach kont odbywa się kontrola uprawnień do zawartości takiej jak projekty i ekrany, ale również źródła danych, tagi, urządzenia i karty SIM.

user.png

Integratorzy

Tworzą subkonta i w ich ramach projekty, ekrany dla swoich klientów. Mogą zarządzać kontami użytkowników, które utworzyli i logować się na nie.

ecommerce.png

Administratorzy

Tworzą projekty, ekrany, zarządzają źródłami danych i urządzeniami oraz mają dostęp do informacji rozliczeniowych.

settings.png

Operatorzy

Mogą oglądać działające ekrany i, jeżeli taka funkcja jest przewidziana, sterować urządzeniem z poziomu ekranu.

insurance.png

Obserwatorzy

Mogą tylko oglądać działające ekrany, bez możliwości sterowania urządzeniami

FAQ

Często zadawane pytania

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania
skontaktuj się z nami:

E-mail: dataportal@inventia.pl

Tel: +48 502 056 503

Nie, DataPortal działa w dowolnej przeglądarce internetowej, bez potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji i wtyczek. Można go również używać na tabletach i telefonach.

Nie ma znaczenia jakim systemem operacyjnym się posługujemy o ile mamy w nim zainstalowaną przeglądarkę internetową i dostęp do sieci.

Nie, DataPortal to projektowanie wizualne, w którym potrzebujemy jedynie wiedzieć jakie zmienne dostarczają jakiego tupu danych. Reszta zależy już od kreatywności i właściwego doboru elementów z przybornika.

Tak, z DataPortalu można korzystać na telefonie, choć dotyczy to głównie zarządzania zasobami lub podglądem ekranów animacyjnych. Sam edytor ekranów jest na tyle złożoną aplikacją, że na telefonie po prostu nie jest wygodne z niego korzystanie, choć możliwe.

Tak, DataPortal to system działający w chmurze internetowej i może z niego korzystać wielu użytkowników jednocześnie. Nie ma limitu jeśli chodzi o obszar zarządzania i projektowania, a do oglądania gotowych animacji administratorzy kont mogą sami ustawiać limity jednoczesnych połączeń.