Intuicyjny edytor do tworzenia grafiki

Graficzna prezentacja danych

W ramach konta systemu DataPortal oferujemy intuicyjny edytor do tworzenia grafiki wektorowej. Wszystko co należy zrobić, aby zbudować swój pierwszy ekran, to ułożyć na ekranie obiekty oraz określić ich właściwości. Za pomocą dostępnych skryptów animacji można dodatkowo wzbogacić i spersonalizować aplikację.

0 +
Ekranów
0 +
Źródeł danych
0 K+
Urządzeń
0 K+
Tagów
Responsywne ekrany synoptyczne

Skalowalna grafika wektorowa (SVG)

Grafika w systemie pozostaje wyrazista i skalowalna pomimo różnych rozdzielczości czy wielokrotnego powiększania. Ekran jest idealnie dopasowany do wszystkich rodzajów urządzeń, od smartfonów po laptopy i duże ekrany wielkoformatowych ścian graficznych w centrach dyspozytorskich.

Biblioteka gotowych elementów graficznych

Nie chcesz poświęcać czasu na projektowanie obiektów graficznych od zera? Nie martw się! Sprawdź nasz zasobnik gotowych elementów graficznych! Przygotowana biblioteka składa się z powszechnie stosowanych urządzeń przemysłowych, takich jak: zbiorniki, pompy, wskaźniki, zawory, lampy, przełączniki i inne. Zastosowany format wektorowy obiektów zapewnia swobodę przy ewentualnym ich skalowaniu. Można zmieniać rozmiar obiektu, aby dopasować go do własnego rysunku, bez utraty szczegółów. Co ważne, gotowe elementy mogą współistnieć z tymi rysowanymi we własnym zakresie.

Rozmieszczenie przestrzenne obiektów na mapie

DataPortal oferuje gotową do użycia kontrolkę mapy, która pozwala na zbudowanie ekranu synoptyki z przestrzennym rozmieszczeniem obiektów. Kolor każdego z markerów mapy, symbolizujący dany obiekt w terenie, może zostać poddany indywidualnej animacji, zależnie od wartości pojedynczej zmiennej lub złożonego wyrażenia. Dodatkowo można użyć skryptu, który po wybraniu obiektu z mapy pozwoli zmienić prezentowany ekran, wyświetlając np. szczegóły obiektu.​

Generator wyrażeń

DataPortal udostępnia generator wyrażeń arytmetycznych i logicznych bezpośrednio przy tworzeniu zmiennej obliczonej w oparciu o zdefiniowaną formułę. Dzięki temu można przetwarzać surowe dane, aby wydobyć z nich przydatną Użytkownikowi informację i zaprezentować ją na ekranie.

Zaawansowany kreator wizualizacji

Tryb Projektuj to najbardziej złożona część interfejsu użytkownika DataPortalu. Jest to również obszar, w którym Administratorzy kont mają dostęp do listy wszystkich ekranów, widocznej zawsze dla wybranego projektu i z możliwością grupowania ich w folderach. Mogą również modyfikować im nazwy oraz usuwać. Główna funkcjonalność dotyczy edycji samego ekranu, która odbywa się w specjalnej aplikacji przypominającej oprogramowania typu SCADA, ale działającej w przeglądarce użytkownika i zapisującej zawartość w bazie danych DataPortalu.

Oprogramowanie edytora zawiera funkcjonalność:

FAQ

Często zadawane pytania

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania
skontaktuj się z nami:

E-mail: dataportal@inventia.pl

Tel. +48 502 056 503.

Nie, DataPortal działa w dowolnej przeglądarce internetowej, bez potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji i wtyczek. Można go również używać na tabletach i telefonach.

Nie ma znaczenia jakim systemem operacyjnym się posługujemy o ile mamy w nim zainstalowaną przeglądarkę internetową i dostęp do sieci.

Nie, DataPortal to projektowanie wizualne, w którym potrzebujemy jedynie wiedzieć jakie zmienne dostarczają jakiego tupu danych. Reszta zależy już od kreatywności i właściwego doboru elementów z przybornika.

Tak, z DataPortalu można korzystać na telefonie, choć dotyczy to głównie zarządzania zasobami lub podglądem ekranów animacyjnych. Sam edytor ekranów jest na tyle złożoną aplikacją, że na telefonie po prostu nie jest wygodne z niego korzystanie, choć możliwe.

Tak, DataPortal to system działający w chmurze internetowej i może z niego korzystać wielu użytkowników jednocześnie. Nie ma limitu jeśli chodzi o obszar zarządzania i projektowania, a do oglądania gotowych animacji administratorzy kont mogą sami ustawiać limity jednoczesnych połączeń.