Narzędzia do wizualizacji

Autorski system SCADA

System DataPortal służy do zdalnego nadzoru nad obiektami, wizualizacji danych z modułów telemetrycznych oraz archiwizacji wybranych danych.

0 +
Ekranów
0 +
Źródeł danych
0 K+
Urządzeń
0 K+
Tagów
Jak to działa?

Trzy obszary działania aplikacji

DataPortal jest złożonym narzędziem dostępnym przez przeglądarkę internetową, dzięki któremu użytkownicy mają zapewnioną kompleksową usługę zarządzania, projektowania wizualizacji i monitorowania wybranych przez siebie obiektów.

Zarządzaj

W obszarze Zarządzaj Administratorzy konta mają dostęp do wszystkich zasobów związanych z danym kontem, czyli urządzeń i źródeł danych z tagami służącymi do prezentacji danych pomiarowych, projektów i ekranów synoptycznych, użytkowników z różnymi uprawnieniami oraz reguł powiadomień alarmowych. Dodatkowo DataPortal został przystosowany do zarządzania konfiguracją rozproszonych urządzeń. Funkcja ta realizowana jest za pomocą konfiguratora w przeglądarce WWW.

Projektuj

W ramach konta systemu DataPortal oferujemy intuicyjny Edytor do tworzenia grafiki wektorowej. Wszystko co należy zrobić, aby zbudować swój pierwszy ekran, to ułożyć na ekranie obiekty oraz określić ich właściwości. Za pomocą dostępnych skryptów animacji można dodatkowo wzbogacić i spersonalizować aplikację.

Uruchom

Jest to podstawowa funkcja realizowana przez system DataPortal. Dane zarejestrowane przez urządzenia pomiarowe są zamieniane w informację, również w postaci graficznej i wyświetlane za pomocą oprogramowania Animatora. Może być to grafika stworzona z dostępnych narzędzi w trybie projektowania, gotowych obiektów zasobnika, jak i innych importowanych z zewnątrz grafik lub rysunków w formacie SVG.

Konta i użytkownicy

Konta reprezentują klientów firmowych i w ramach kont odbywa się kontrola uprawnień do zawartości takiej jak projekty i ekrany, ale również źródła danych, tagi, urządzenia i karty SIM.

user.png

Integratorzy

tworzą subkonta i w ich ramach projekty, ekrany dla swoich klientów. Mogą zarządzać kontami użytkowników, które utworzyli i logować się na nie.

ecommerce.png

Administratorzy

tworzą projekty, ekrany, zarządzają źródłami danych i urządzeniami oraz mają dostęp do informacji rozliczeniowych.

settings.png

Operatorzy

mogą oglądać działające ekrany i, jeżeli taka funkcja jest przewidziana, sterować urządzeniem z poziomu ekranu.

insurance.png

Obserwatorzy

mogą tylko oglądać działające ekrany, bez możliwości sterowania urządzeniami.

FAQ

Często zadawane pytania

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania
skontaktuj się z nami:

E-mail: dataportal@inventia.pl

Tel. +48 502 056 503.

Nie, DataPortal działa w dowolnej przeglądarce internetowej, bez potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji i wtyczek. Można go również używać na tabletach i telefonach.

Nie ma znaczenia jakim systemem operacyjnym się posługujemy o ile mamy w nim zainstalowaną przeglądarkę internetową i dostęp do sieci.

Nie, DataPortal to projektowanie wizualne, w którym potrzebujemy jedynie wiedzieć jakie zmienne dostarczają jakiego tupu danych. Reszta zależy już od kreatywności i właściwego doboru elementów z przybornika.

Tak, z DataPortalu można korzystać na telefonie, choć dotyczy to głównie zarządzania zasobami lub podglądem ekranów animacyjnych. Sam edytor ekranów jest na tyle złożoną aplikacją, że na telefonie po prostu nie jest wygodne z niego korzystanie, choć możliwe.

Tak, DataPortal to system działający w chmurze internetowej i może z niego korzystać wielu użytkowników jednocześnie. Nie ma limitu jeśli chodzi o obszar zarządzania i projektowania, a do oglądania gotowych animacji administratorzy kont mogą sami ustawiać limity jednoczesnych połączeń.